554169-2019 - ResultatSverige-Härnösand: Färdiga maträtter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kyld färdigmat 2019
Referensnummer: 19RS8987
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15894300 Färdiga maträtter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsföremål
Välkommen att lämna anbud!
Denna upphandling omfattar köp av kylda en-portions matlådor till Region Västernorrlands enheter Café Ett, Sollefteå sjukhus samt restaurang Höjdpunkten, Örnsköldsviks sjukhus.
Uppskattat värde 750 000 SEK/år. Inklusive optionsår 3 000 000 SEK.
Det nya avtalet planeras börja gälla fr.o.m. 1.12.2019. Avtal kommer att tecknas för en period om 2 år med option för Region Västernorrland att förlänga 2 år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen