Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DRIFT OCH UNDERHÅLL – MARIA PARK SAMFÄLLIGHETSFÖRENING
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar drift och underhåll av grönytor och utemiljön inom ytor där Maria Park Samfällighetsförening är ansvarig. Skötseln avser grönytor inklusive träd och buskar, hårdgjorda ytor, naturmark samt viss markutrustning enligt mängdförteckning (handling 10.1) och funktionsbeskrivning (handling 07.2).
Snö och halkbekämpning inklusive jour/beredskap ingår i entreprenaden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen