55418-2020 - PlaneringSverige-Örebro: Byggnation av servicehus
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Upphandling Gruppbostäder LSS ref. 20/1
Referensnummer: 20/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211200 Byggnation av servicehus
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till informationsträff avseende upphandling 20/1 Gruppbostäder LSS.
ÖBO och samverkande kommuner avser att fr.o.m. 2020 bygga flertalet gruppbostäder och ämnar upphandla dessa genom upphandling 20/1 Gruppbostäder LSS.
Informationsträffen har som avsikt att informera om upphandling 20/1 Gruppbostäder LSS och är en ansats till att hålla marknaden informerad i ett tidigt skede angående kommande anbudsinbjudningar.
För vidare information om träffen samt hur anmälan ska lämnas, se bifogade bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
För vidare information om träffen samt hur anmälan ska lämnas, se bifogade bilagor