554336-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Keramikplattor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Keramiska plattor
Referensnummer: 18/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44111900 Keramikplattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar B:s behov av keramiska plattor under avtalstiden, främst för styckvisa eller samlade (projekt) renoveringar av våtrum, med undantag enligt upphandlingsdokument. Uppdraget avser införskaffande och lagerhållning och visning (i Bobutiken) av keramiska plattor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44111000 Byggnadsmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen