554349-2020 - ÄndringSverige-Eksjö: Ugns- och skorstenssotning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eldfast murning, sotning och rengöring
Referensnummer: 20/86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90915000 Ugns- och skorstenssotning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för eldfast murning, sotning och rengöring till Eksjö Energi AB´s anläggningar i Eksjö, Ingatorp och Mariannelund.