554367-2023 - ResultatSverige-Älmhult: Tankbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tankbil med tillhörande tjänster och material TN 2022/41
Referensnummer: TN 2022/41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34133110 Tankbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunen upphandlar en tankbil med påbyggnad som har en komplett integrerad enhet med vattentank, skåp och brandvattenpump, med tillhörande tjänster.
I upphandlingen ingår också inbytet av kommunens befintliga tankbil.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen