Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal – Konsulttjänster inom riskanalys, riskhantering, projektplanering m.m. i infrastruktur- och anläggningsprojekt
Referensnummer: T2021-02529
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser ett ramavtal för uppdrag avseende
-A. Riskanalys, riskhantering, projektuppföljning, erfarenhetsåterföring m.m. i infrastruktur/anläggningsprojekt från utredningsskede till genomförande.
-B. Produktions-, skedes- och tidsplanering m.m. i infrastruktur/anläggningsprojekt från utredningsskede till genomförande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71356400 Tekniska planeringstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71620000 Analystjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen