554403-2020 - Frivillig förhandsinsynSverige-Norrköping: Säkerhetstjänster
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Larmförmedlingstjänster
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantörens uppdrag är att tillhandahålla de upphandlande myndigheterna Norrköping Norrevo Fastigheter AB, 559028-5747, Norrköpings Hamn AB, 556007-2679, och Nodra AB, 556526-9445, (”Beställaren”) tjänster inom larmmottagning, larmförmedling, jourförmedling och övrigt enligt nedan (”Kontraktet”). Kontraktet blir bindande från dagen det undertecknas av parterna och kontraktsperioden löper i fem (5) år från och med avtalad leveransdag, som inträder 1.10.2021.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen