Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Matlådor till äldre i ordinärt boende Borlänge kommun 2021
Referensnummer: GNU 2020/120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillagning och distribution av färdiglagad, kyld mat, till äldre personer i ordinärt boende och till personer med funktionsvariation i Borlänge kommun som beviljats detta enligt socialtjänstlagen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55521200 Måltidsleveranser, 55521000 Catering för privata hushåll, 15894200 Färdiglagad mat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen