554512-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Grävmaskintjänst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelGrävmaskintjänst
BeskrivningUpphandlingen avser en kompletterande hjulgrävmaskintjänst i huvudsak för VA- och vägarbeten för den tekniska enheten, Sollefteå kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101109:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar