554595-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Härnösand: Avfallshantering
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Farligt- och icke farligt avfall 2019
Referensnummer: 18RS10543
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser omhändertagande och destruktion av farligt- och icke farligt avfall.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Farligt avfall
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Farligt avfall.
Icke farligt avfall
Del nr: 2
90513000 Hantering av ofarligt avfall