2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektering samt projektledning av utbyggnation av infrastruktur inom området Lövbacken, Sandviken.
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: DIS Tekniska konsulter 28086, PROJEKT/BYGGLEDNING Huvudsyftet med projektet är att genomföra utbyggnation av infrastruktur inom området ”Lövbacken” i Sandvikens kommun. Infrastrukturen som uppdraget avser är VA-systemet, gator samt gatubelysning, fjärrvärme, fiber samt elnät. Preliminära ledningsdragningar inom området som framgår av bilagd plankarta med tillhörande bilagor.
Intern identifierare: SEAB 2024/26
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Projektering samt projektledning av utbyggnation av infrastruktur inom området Lövbacken, Sandviken.