See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Byggservice och ROT-arbeten Hallstahammars kommun
Beskrivning: Ramavtal för att tillgodose Hallstahammars kommuns behov avseende byggservice och ROT-arbeten
Intern identifierare: 2025/104
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45453000 Reparation och renovering
Ytterligare klassificering (cpv): 44230000 Byggnadssnickerier, 45262690 Renovering av byggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Sanningsförsäkran Uteslutning och kvalificering av leverantör
Beskrivning: Anbudsgivare lämnar anbud genom att intyga att denne inte berörs av någon av de uteslutningsgrunder som framgår av 13 kap. 1-3 §§ LOU. Anbudsgivare som lämnar anbud genom sanningsförsäkran ska inte fylla i del "Egenförsäkran (ESPD)"
Intern identifierare: 1668531
Ytterligare klassificering (cpv): 44230000 Byggnadssnickerier, 45262690 Renovering av byggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Byggservice och ROT-arbeten
Beskrivning: Tillgodose Hallstahammars kommuns behov avseende byggservice rot-arbeten
Intern identifierare: 1668669
Ytterligare klassificering (cpv): 44230000 Byggnadssnickerier, 45262690 Renovering av byggnader, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster