Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar och märken
Referensnummer: 22229
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Skyltar för inom- och utomhusbruk. Fasadskyltar, belysta, utomhusskyltar, informationsskyltar, taktila skyltar namnsskyltar och liknande. Uppdraget avser formgivning enligt köparens grafiska profil, produktion, leverans samt montage.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 31523100 Neonreklamskyltar, 31523200 Permanenta informationsskyltar, 31523300 Upplysta namnskyltar, 34928470 Skyltning, 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppskattad till 1 000 000 kr/år