554687-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Andra samhälleliga och personliga tjänster – Teckenspråkstolkar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeckenspråkstolkar
BeskrivningUpphandlingen avser tolkning under arbetsmöten, personalmöten, etc. från svenska till teckenspråk och motsatt men även tolkning till och från andra språk som t ex amerikanskt teckenspråk och internationella tecken.
Intern identifierare202423
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelMALL - Svenska