See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Ultraljud 1
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal med samtliga kvalificerade leverantörer för att tillgodose Region Dalarnas behov av ultraljudsutrustning inklusive tillbehör och reservdelar enligt angivna produktgrupper. Produktgrupp 1 – Point of Care Produktgrupp 2 – Ultraljud Urologi Produktgrupp 3 – Ultraljud small parts Produktgrupp 4 – Ultraljud handhållen Produktgrupp 5 – Kringutrustning för ultraljudsutrustning
Intern identifierare: HSN 2024/3861
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandlingsdokument MT
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Upphandlingsdokument MT (1)
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Point of care
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal med samtliga kvalificerade leverantörer för att tillgodose Region Dalarnas behov av ultraljudsutrustning inklusive tillbehör och reservdelar enligt angivna produktgrupper. Produktgrupp 1 – Point of Care
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Informationsfrågor
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Upphandlingskriterier (1)
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Urologi
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal med samtliga kvalificerade leverantörer för att tillgodose Region Dalarnas behov av ultraljudsutrustning inklusive tillbehör och reservdelar enligt angivna produktgrupper. Produktgrupp 2 – Ultraljud Urologi
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Small parts
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal med samtliga kvalificerade leverantörer för att tillgodose Region Dalarnas behov av ultraljudsutrustning inklusive tillbehör och reservdelar enligt angivna produktgrupper. Produktgrupp 3 – Ultraljud small parts
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Handhållen
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal med samtliga kvalificerade leverantörer för att tillgodose Region Dalarnas behov av ultraljudsutrustning inklusive tillbehör och reservdelar enligt angivna produktgrupper. Produktgrupp 4 – Ultraljud handhållen
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Kringutrustning
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal med samtliga kvalificerade leverantörer för att tillgodose Region Dalarnas behov av ultraljudsutrustning inklusive tillbehör och reservdelar enligt angivna produktgrupper. Produktgrupp 5 – Kringutrustning för ultraljudsutrustning