Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Måleri
Referensnummer: HB/2021:129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser måleriarbeten av karaktären underhållsåtgärder, hyresgästers tillval (lägenhetsmålning/tapetsering under kvarboende) och mindre målningsprojekt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45432200 Väggbeklädnad och tapetsering, 45432220 Tapetsering, 45442100 Målning, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen