554743-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara för dokumenthantering – Elevhälsosystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelElevhälsosystem
BeskrivningUpphandling av journalsystem till elevhälsa
Intern identifierareKS2024/1317
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48311000 Programvara för dokumenthantering
Ytterligare klassificering (cpv): 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48800000 Informationssystem och servrar, 48810000 Informationssystem, 48814100 Sjukvårdssystem, 48814200 Patientadministrativt system, 48814400 Informationssystem för klinik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandling av journalsystem elevhälsa
Intern identifierareElevhälsosystem