554745-2018 - ResultatSverige-Kalmar: Centrifuger
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dekantercentrifug
Referensnummer: 2018-33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42931000 Centrifuger
II.1.4.
Kort beskrivning
Kalmar kommun avser att upphandla fabriksny dekantercentrifug för avvattning och för-sortering av muddrade/bärgat botten sediment enligt kravspecifikation, bilaga 1.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42914000 Återvinningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kalmar kommun avser att upphandla fabriksny dekantercentrifug för avvattning och för-sortering av muddrade/bärgat botten sediment enligt kravspecifikation, bilaga 1. Leveransen ska omfatta erforderlig programmering, tillhandahållande, leverans och installation.