Huvudsaklig verksamhet Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bredbandsmaterial
Referensnummer: UH-2018-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att säkerställa försörjning av material och för ändamålet nödvändiga tillbehör. Då övriga delar i bredbandsförläggningen är beroende av materialförsörjningen är leveranssäkerhet ett måste och vi strävar efter att få till en smidig arbetsprocess så ska leveranser kunna ske utifrån principen JiT.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32560000 Fiberoptiska material
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen