554768-2021 - ResultatSverige-Linköping: Brandskyddstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Projektör - Brand
Referensnummer: UC-2020-254-5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75251110 Brandskyddstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
löpande behov av konsulttjänster inom projektering - Brand
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen