Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI (request for information) - RFID-utrustning till Lidingö stads Stadsbibliotek
Referensnummer: 23/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212160 Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek
II.1.4.
Kort beskrivning
Lidingö stad har beslutat att undersöka marknadens syn på olika frågeställningar inför en upphandling gällande RFID-utrustning.
Staden har identifierat ett antal frågeställningar som vi tror är viktiga inför framtagande av underlag i vår kommande upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30238000 Utrustning för biblioteksautomation, 48160000 Programvara för bibliotek
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lidingö stad (staden) avser upphandla avtal avseende RFID-utrustning till stadens Stadsbibliotek. Avtalet omfattar självbetjäningsautomater, RFID-plattor samt sorteringsverk för återlämnade medier. Med denna RFI vill staden även undersöka nya tjänster och funktioner som staden idag inte har.