554818-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Transport på vattenvägar
Koncessionsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Båt 2022 Lysekil
Referensnummer: 1-1298-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60600000 Transport på vattenvägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kollektivtrafik med båt mellan Lysekil och Skaftö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60650000 Uthyrning av utrustning för sjötransport med besättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen