554834-2018 - ResultatSverige-Uddevalla: Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reservdelar och fordonstillbehör
Referensnummer: KS 2018-699
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun ska upphandla ett ramavtal för reservdelar och fordonstillbehör. Ramavtalet gäller personbilar och lätta lastbilar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34330000 Reservdelar till lastfordon, skåpbilar och bilar, 34913000 Diverse reservdelar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen