554923-2021 - ResultatSverige-Laholm: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hissarbeten
Referensnummer: LH 20/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Laholmshem AB, med dotterbolagen Kommunfastigheter i Laholm AB och Fastighets AB Klarabäck i Laholm, avser att upphandla ramavtal för funktionsservice, reparation, underhåll, renovering, modernisering, utbyte och nyinstallation av hissar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313100 Hissinstallationer, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen