554924-2021 - ResultatSverige-Öjebyn: Återvinning av avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biologisk behandling av matavfall
Referensnummer: 2021.25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90514000 Återvinning av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontinuerlig mottagning och vid behov mellanlagring.
Biologisk behandling.
Omhändertagande av samtliga produkter och restprodukter som uppstår med anledning av mottagning, lagring och behandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen