555014-2018 - ResultatSverige-Fagersta: Lastmaskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastmaskin 2018
Referensnummer: 18/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43261100 Lastmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller leverans av en fabriksny lastmaskin av senaste årsmodell samt serviceavtal för tre år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34100000 Motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen