Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: RS/231804
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland upphandlar bevakningstjänster. Inom bevakning ingår tjänster som ronderande bevakning, stationär bevakning, larmutryckning och skyddstäckning av olika slag.
Leverantör av bevakningstjänster ska även kunna tillhandahålla behovet av ordningsvakter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudspris område Centrala
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79710000 Säkerhetstjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen