555046-2018 - ResultatSverige-Umeå: Röntgenapparatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Röntgenapparat, C-båge
Referensnummer: VLL 2613-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ett ramavtal för röntgenutrustning, mini C-båge. Utrustning/ar avses att användas till ortopedisk, handkirurgisk och akut verksamhet inom Västerbottens läns landsting.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen