555087-2022 - PlaneringSverige-Stockholm: Programvara för schemaläggning och produktivitet
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI: Produktionsplanerings- och dimensioneringsverktyg
Referensnummer: K 2022-8900
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI: Produktionsplanerings- och dimensioneringsverktyg till Karolinska Universitetssjukhuset.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48451000 Programvara för affärsresursplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Karolinska Universitetssjukhuset söker information om möjligheter till lösningar för Produktionsplanerings och dimensioneringsverktyg.
Välkomna att lämna era synpunkter, svar på våra frågor samt övrig information för denna Request for information (RFI). Inga frågor är obligatoriska utan det går givetvis bra att lämna blanka svar under frågor man inte vill svara på.
Med denna RFI söker Karolinska Universitetssjukhuset information om möjliga lösningar och verktyg för Produktionsplanering och dimensionering av resursbehov. Genom denna RFI kan vi på Karolinska förhoppningsvis skapa oss en god överblick av marknaden och de olika produkter som kan erbjudas genom att ta del av viktig information samt goda inspel från leverantörsmarknaden.
Karolinska Universitetssjukhuset kan inte ge någon ekonomisk ersättning till de som svarar på denna RFI.