555125-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Kontorsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial
Referensnummer: 0745-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Domstolsverket inkl avropsberättigade myndigheter är i behov av leverantörer som kan tillhandahålla kontorsmaterial och kopieringspapper.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30192000 Kontorsmateriel, 30192100 Radergummin, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel, 30192800 Självhäftande etiketter, 30193000 Pärmar, mappar o. d., 30193200 Brevkorgar och tidskriftssamlare, 30197100 Häftklamrar och häftstift, 30197200 Ringpärmar och gem, 30197300 Brevknivar, häftapparater och hålslag, 30197643 Kopieringspapper, 30197621 Blädderblock, 30199500 Arkivlådor, brevkorgar, förvaringslådor och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Domstolsverket inkl. avropsberättigade myndigheter är i behov av leverantörer som kan tillhandahålla kontorsmaterial och kopieringspapper.