555165-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnads- och anläggningsarbeten – Ombyggnad Teleborgs Vårdcentral, Växjö
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ombyggnad Teleborgs Vårdcentral, Växjö
Beskrivning: Region Kronoberg ska utföra en ombyggnation och renovering av Vårdcentralen Teleborg. Ombyggnationen ska tillskapa en kommunal öppen förskola i lokalerna med tillhörande utemiljö samt kontor för kommunens socialförvaltning för att kunna fungera som familjecentral. Renovering och ombyggnation kommer även att ske i de övriga verksamheterna i huset samt i deras gemensamhetslokaler. Arbetena kommer att pågå under pågående verksamhet i huset och kommer att behöva utföras etappvis.
Intern identifierare: 25RS793
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000