555198-2018 - ÄndringSverige-Karlstad: Radioutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VHF DMR Radio och VHF Radio installations materiel och utrustning
Referensnummer: Diarienummer 18/85
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32344210 Radioutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av VHF DMR Radio (anbudsområde A) och/eller VHF radio installationsmateriel och utrustning (anbudsområde B) för löpande avrop under avtalstiden. Anbud kan lämnas på hela eller delar av uppdragets omfattning.
Inbjudan
Myndigheten för samhällsskydd och beredskap, nedan kallad den upphandlande myndigheten, inbjuder till anbudsgivning gällande VHF DMR Radio och VHF Radio installations materiel och utrustning med diarienummer 18/85, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
Upphandlingen handläggs administrativt av Ecenea Väst AB.