55522-2022 - ResultatSverige-Norrtälje: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende insamling av slam- och fettavfall från fastland samt öar med bro- eller färjeförbindelse i Norrtälje kommun
Referensnummer: NVAA 2021-3661
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende insamling av slam- och fettavfall från fastland samt öar med bro- eller färjeförbindelse i Norrtälje kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Observera att det värde som anges under ”uppskattat värde” endast är en uppskattning, och inte är bindande varken för Beställaren eller Entreprenören.