Svenska ESF-rådet bjuder härmed in att lämna anbud på denna upphandling avseende Klusterutvärdering - Kompetensutveckling. Syftet med utvärderingen är att kontrafaktiskt belägga kvantifierbara effekter, eller avsaknaden därav, av kompetensutvecklingsinsatserna för projektens deltagare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 79311300 Undersökningsanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med klusterutvärderingen är att kontrafaktiskt belägga kvantifierbara effekter, eller avsaknaden därav, av kompetensutvecklingsinsatserna för projektens deltagare.