555270-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Vällingby: Konsulttjänster inom ventilation
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal av projektörer inom VVS, Styr, regler samt övervakning
Referensnummer: SB 2023/182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avser tillhandahållande av tekniska konsulter inom VVS, styr, regler och övervakning för fastigheter inom beställarens
fastighetsbestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen