555272-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Programvara för databas och operativsystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling lärplattform för förskola
Referensnummer: 2.5.1-4414/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48600000 Programvara för databas och operativsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av lårplattform för förskolan i Stockholms stad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 25 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30196000 Planeringssystem, 30211300 Dataplattformar, 35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4), 48600000 Programvara för databas och operativsystem, 48732000 Programvara för datasäkerhet, 51610000 Installation av datorer och databehandlingsutrustning, 72130000 Konsulttjänster vid planering av dataanläggning, 72212600 Programvaruutvecklingstjänster för databas och operativsystem, 72252000 Dataarkivering, 72300000 Datatjänster, 72310000 Behandling av data, 72320000 Databastjänster, 72610000 Datastöd, 80533200 Datakurser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen