555279-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster till Förvaltningsrätten i Härnösand och Ångermanlands tingsrätt
Referensnummer: 1156-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städtjänster till Förvaltningsrätten i Härnösand och Ångermanlands tingsrätt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Förvaltningsrättens och tingsrättens lokaler i Härnösand
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tingsrättens lokaler i Örnsköldsvik
Del nr: 2