Till Ultuna i Uppsala har Akademiska Hus avsikten att lyfta området med det lilla extra. Akademiska Hus har som målsättning att skriva hyreskontrakt med en krögare som delar Akademiska Hus målsättningar. Till detta har Akademiska Hus lokalen Logen. Den RFI genomförs för att stämma av intresset på marknaden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55500000 Matsalstjänster och catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Akademiska Hus efterfrågar information om potentiella anbudsgivare.