2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hjärtlungmaskiner Del 2
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för hjärtlungmaskiner till Hjärtcentrum, Norrlands universitetssjukhus.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101460:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33160000 Operationsteknik
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Option serviceavtal, tillval, övrigt förbrukningsmaterial.