55537-2023 - ResultatSverige-Umeå: Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektorer och smartboards
Referensnummer: 22218
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser AV-utrustning till Umeå kommun samt övriga avropsberrättigande parter.
Upphandlingen avser även installationstjänster för de upphandlade produkterna samt tillgång till service och konsultation i ärenden som rör sortimentet.
Största behovet besitter utbildningskontoret på Umeå kommun som löpande har behov av ovan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32321000 Storbildsprojektorer, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning, 51314000 Installation av videoutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Volymer och övriga detaljer framgår av upphandlingsdokumenten.