555386-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Optikertjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Optikertjänst och glasögon
Referensnummer: 3.2.1-2021-11966
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85160000 Optikertjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar optikertjänst. Synundersökning inklusive köp av glasögon till asylsökande om behovet kräver det.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33734000 Glasögon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen