555388-2021 - ResultatSverige-Tyresö: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling, Företag- och fastighetsförsäkring. Tyresö Bostäder AB
Referensnummer: 21/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Tyresö Bostäder AB bjuder härmed intresserade leverantörer att inkomma med anbud i rubricerad upphandling. Upphandlingen sker med Marsh AB som försäkringsförmedlare. Sista anbudsdag är 2021-09-08.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66515000 Skadeförsäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen