555389-2021 - ResultatSverige-Lund: Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledare med kompetens inom medicinskteknisk utrustning - Hässleholms sjukhus FORTH
Referensnummer: 93080100-404797-40016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektledarens huvudsakliga uppgifter är bl.a: (AUC.1)
Vara projektets rådgivare och expert i frågor rörande gränssnitt mellan byggnad och medicinskteknisk utrustning
Ansvara för projektledning av utformning av byggnad och installssystem till utrustning inklusive integration mellan fastighets- och utrustningssystem i projekteringsskede
mm...
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen