555390-2021 - ResultatSverige-Lund: Byggteknisk ledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektadministratör - Hässleholms sjukhus FORTH
Referensnummer: 93080100-404797-40017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektadministratörens huvudsakliga uppgift är att vara ett administrativt stöd till projektledare och projektchef.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen