555391-2021 - ResultatSverige-Umeå: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktionsstöd
Referensnummer: 21102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdrag inom detta avtal handlar om att utifrån givna kreativa koncept, innehåll och kanalval. Säljaren ska producera digitala, hybrid och fysiska event och mötesplatser.
Produktion av underlag, språkgranskning och korrekturläsning ingår och i uppdraget.
Strategisk kommunikation, grafisk produktion och kreativ kommunikation ingår inte i uppdraget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79342000 Marknadsföring, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Produktion av underlag, språkgranskning och korrekturläsning ingår och i uppdraget.
Uppskattade timmar:
Projektledare: 640 timmar
Produktionsledare: 480 timmar
Tekniskt stöd: 160 timmar
Produktionsassistent: 160 timmar