Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital trygghetslarmkjedja med tillbehör för ordinärt boende samt mobila trygghetslarm
Referensnummer: 18/193
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Växjö kommun inbjuder härmed leverantörer att lämna anbud i upphandling avseende digital trygghetslarmkedja för ordinärt boende. Upphandlingen avser tillhandahållande av en hel larmkedja som en tjänst. Vi efterfrågar även mobila trygghetslarm (GPS eller motsvarande).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45312000 Installation av larmsystem och antenner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen