555462-2023 - ÄndringSverige-Göteborg: Underhåll av trafikljus
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Belysning och trafiksignaler
Referensnummer: SMF-2023-01349
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232200 Underhåll av trafikljus
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser installation av belysningsanläggning och trafiksignaler i stadsmiljö.
Upphandlingen är uppdelad i två delområden:
A. Belysning
B. Trafiksignaler
Anbudsgivaren har möjlighet att lägga anbud på ett eller flera delområden.
Uppdraget avser nyanläggning och ombyggnad av belysningsanläggning respektive trafiksignaler. För drift och underhåll av belysning respektive trafiksignaler finns separata ramavtal.
Beställning från avtalet kommer att ske genom förnyad konkurrensutsättning.