Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Probe station system
Referensnummer: A266.146/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
A probe station and an optional service agreement
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 42000000 Industrimaskiner