555515-2019 - ÄndringSverige-Piteå: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra arbetskläder och sänglinnen ÄO 2019
Referensnummer: 19INK050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Piteå kommuns huvudsakliga behov av hyra av arbetskläder och sänglinnen till ÄO.